0
خانه لیست قیمت حساب کاربری

برای خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، چه مزیتها و نکات مهمی وجود دارد؟

ما را دنبال کنید

برای خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، چه مزیتها و نکات مهمی وجود دارد؟
 • ۱۴۰۰-۱۰-۱۴
 • توسط مدیریت سایت
 • 0 نظر

برای خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، چه مزیتها و نکات مهمی وجود دارد؟

لامپ های هالوژن به دلیل کم مصرف بودنشان از پرطرفدارترین لامپ های موجود در بازار به حساب می آیند.

با توجه به مزیت ها و نکاتی که با آن آشنا می شویم، خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، می تواند یکی از استانداردترین و مناسب ترین گزینه های خرید لامپ باشد.

برای خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، چه مزیت ها و نکات مهمی وجود دارد؟

خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌هایی است که در هنگام مراجعه به فروشگاه‌های معتبر می‌توانیم انجام دهیم. دلایل بسیاری وجود دارد که ثابت می‌کند این نوع لامپ بهترین گزینه است. از زمانی که برق اختراع شد، دانشمندان در صدد بودند که لامپ‌های کم مصرفی که نور بسیاری دارند تولید کنند. لامپ‌های هالوژن یکی از این لامپ‌های پر طرفدار است. در ادامه همراه با ما باشید تا با این نوع لامپ بیشتر آشنا شده و مزیت‌ها و نکاتی که برای خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، وجود دارد را برای شما معرفی کنیم.

لامپ هالوژن چه نوع لامپی است؟

لامپ هالوژن، یک نوع لامپ رشته‌ای تنگستن است که در آن مقداری از گازهای بی اثر و اندکی از عناصر هالوژن مانند ید و برم به کار رفته است. به این صورت که وقتی جریان برق وارد لامپ می‌شود، گاز موجود در لامپ باعث می‌شود سیم تنگستن داغ شده و نور تولید شود. کم مصرف بودن از ویژگی‌های بارز این لامپ‌ها می‌باشد.

انواع لامپ‌های هالوژن و کاربردهای آن‌ها، جهت خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، چیست؟

لامپ‌های هالوژن از نظر تکنولوژی شامل سه دسته‌ی زیر می‌باشند :

 • لامپ‌های ال ای دی
 •  لامپ‌های سی او بی
 • لامپ‌های اس ام دی

لامپ هالوژن اس ام دی :

تمام قطعات لامپ هالوژن اس ام دی، روی یک صفحه و برد الکتریکی نازک، قرار گرفته است. این مدل از لامپ هالوژن، گرمای کم و نور بسیار زیادی تولید می‌کند ولی با این وجود این نور را به صورت یکنواخت پخش می‌کند. در این مدل لامپ امکان تنظیم نور نیز وجود دارد. لامپ هالوژنی اس ام دی، برای تجهیزات نورپردازی بسیار کاربرد دارد، زیرا هم مقرون به صرفه است و هم زیبایی دارد. به همین دلیل برای خرید لامپ هالوژن ارزان و عمده، این مدل لامپ بسیار پیشنهاد می‌شود.

لامپ هالوژن ال ای دی :

این مدل لامپ از دیود ایجاد شده است. (دیود: یک قطعه‌ی الکترونیکی که برق را از خود عبور می‌دهد). این دیودها در کنار هم وقتی برق به آنها می‌رسد نور را ایجاد می‌کنند. هر چه تعداد این دیودها بیشتر باشد، نور تولید شده نیز بیشتر می‌شود. لامپ‌های ال ای دی در عین حال که کم مصرف هستند ولی گرمای کم، نورکافی و بسیار مناسب تولید می‌کنند. به همین دلیل کاربرد آن‌ها بیشتر در ساختمان‌های مسکونی، فروشگاه‌ها و دکوراسیون است. بنابراین برای خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، این مدل لامپ نیز گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد.

لامپ‌ هالوژن سی او بی :

این لامپ نیز مانند دیگر لامپ‌های هالوژن، پرنور و کم مصرف است و گرمای کمتری تولید می‌کند و برای تزئین دکوراسیون‌ها و همچنین ساختمان‌های مرتفع بیشترین کاربرد را دارد. این لامپ هالوژن طول عمر بالایی دارد، بنابراین در خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان، لامپ هالوژن سی او بی انتخاب درست و مناسب‌تری می‌باشد.

انواع لامپ‌های هالوژن در چه مکان‌هایی کاربرد دارند؟

جهت نورپردازی زیر کابینت‌ها، خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان گزینه‌ی بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌ای می‌باشد.

از لامپ‌های هالوژن توکار و بزرگ که نور بسیار زیادی دارند، برای جواهرفروشی‌ها استفاده می‌کنند. این نورها به کمک آینه‌هایی که در مغازه وجود دارد، باعث درخشش بیشتر جواهرات می‌‌شوند.

فروشگاه‎ها مکان مناسبی برای استفاده از لامپ‌های هالوژن می‌باشند. استفاده از این لامپ‌ها باعث می‌شود که محصولات داخل فروشگاه بهتر دیده شوند. در این فروشگاه‌ها به علت نیاز آن‌ها به تعداد زیادی لامپ، خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان و به صرفه پیشنهاد می‌شود.

مزایا و معایب لامپ‌های هالوژن، جهت یک انتخاب درست در خرید لامپ هالوژن عمده و ارزان

مزایای لامپ‌های هالوژن :

 • کیفیت نور : اولین و مهمترین مزیت این لامپ‌ها این است که کیفیت خوبی دارند و پخش نور آنها به صورت یکنواخت است.
 • ابعاد کوچک : اندازه کوچک لامپ های هالوژن بسیار پرکاربرد است و برای پروژکتورها بیشتر استفاده می‌شود.
 • امکان تنظیم نور : لامپ‌های هالوژن این امکان را به شما می‌دهند که بتوانید میزان نور را تنظیم کنید.
 • هزینه‌ی کم : لامپ‌های هالوژن‌ به دلیل کم مصرف بودن، باعث کاهش هزینه‌های برق می‌شوند و مقرون به صرفه هستند.

معایب لامپ‌های هالوژن :

 • حساسیت‌ : انواع این لامپ‌ها به روغنی که روی سطحشان باشد حساس هستند و این باعث کاهش عمر لامپ می‌شود.
 • گاز سمی : درون این لامپ‌ها گاز سمی وجود دارد. در صورتی که لامپ بشکند، نباید به آن دست بزنید.


نکات ایمنی که باید در مورد لامپ‌های هالوژن رعایت کرد :

از انجایی که لامپ‌های هالوژن برای عملکرد مناسب باید در دمایی بیشتر از لامپ‌های معمولی روشن شوند، در نتیجه امکان آتش سوزی توسط این لامپ‌ها وجود دارد. از جهت دیگر، حباب این لامپ‌های هالوژن دارای حرارت بسیار زیادی است. به همین دلیل ضروری است که برای اینگونه لامپ‌های هالوژن از محافظ‌های مناسب استفاده کرد. هر گونه پارچه یا پلاستیک را هرگز در نزدیکی این لامپ‌های هالوژن، استفاده نکنید. زیرا باعث خطرات قابل توجهی می‌شود. اگر قصد این را داشتید که لامپ هالوژن خودرو را تعویض کنید، هرگز به قسمت شیشه‌ای لامپ دست نزنید و آن را لمس نکنید، زیرا چربی یا روغنی که در دستان شما وجود دارد و حساسیتی که این لامپ‌ها دارند، عمر مفید لامپ را بسیار کم می‌کند.

منابع : 

https://en.wikipedia.org/wiki/Halogen_lamp

https://www.bulbs.com/learning/halogen.aspx

0 نظر

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر میدهد.