0
خانه لیست قیمت حساب کاربری

چگونه در خرید لوازم روشنایی ساختمان، یک انتخاب بهینه داشته باشیم؟

ما را دنبال کنید

چگونه در خرید لوازم روشنایی ساختمان، یک انتخاب بهینه داشته باشیم؟
  • ۱۴۰۰-۸-۳
  • توسط مدیریت سایت
  • 0 نظر

چگونه در خرید لوازم روشنایی ساختمان، یک انتخاب بهینه داشته باشیم؟

مهم ترین نیاز ضروری و عاملی که در فعالیت های ما نقش اساسی دارد نور و روشنایی است.

با توجه به این که در طول روز از لوازم روشنایی، بسیار زیاد استفاده می کنیم در نتیجه این عمل باعث مصرف بی رویه در برق خواهد شد که باید در هنگام انتخاب و خرید لوازم روشنایی ساختمان، به آن توجه کنیم.

جهت انتخاب و خرید لوازم روشنایی ساختمان و یا هر مکان دیگر به اطلاعات جامع و کافی نیازمندیم. این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا بتوانیم با توجه به آن، لوازم روشنایی مورد نیازی که در عین حال جنبه‌ی زیبایی دارند، کاربردی و به صرفه نیز باشند را تهیه کنیم. در ادامه ما را همراهی کنید تا با انواع لوازم روشنایی ساختمان آشنا شویم. همچنین به مواردی که در خرید لوازم روشنایی ساختمان، مهم و کاربردی هستند نیز می‌پردازیم. در نهایت با توجه به این مطالب و اطلاعات کافی، می توانیم با اطمینان یک خرید لوازم روشنایی ساختمان بهینه داشته باشیم.


نور و روشنایی :

ﻧﺨﺴﺘﻴﻦ ﻋﺎﻣلی ﻛﻪ ﺑﺮاي انجام ﻫﺮ ﻧﻮع ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻲ ﺿﺮوري اﺳﺖ، ﻧﻮر و روﺷﻨﺎﻳﻲ ﻣﻲ باشد. لوازم روشنایی ساختمان، از مهمترین بخش ساختمان در هنگام تاریکی به شمار می‌آید. هر مکانی از جمله ساختمان، برای تامین روشنایی مورد نیاز خود، احتیاج به یک انتخاب مناسب و بهینه در خرید لوازم روشنایی ساختمان دارد.

لوازم روشنایی ساختمان

لوازم روشنایی ساختمان

در خرید لوازم روشنایی ساختمان، تنوع محصولات چگونه است و کاربرد آنها چیست؟


کلید و پریز :

برای این که بتوانیم از دستگاه های برقی استفاده کنیم، باید سیم کشی‌های ساختمان را به لوازم و تجهیزاتی متصل کنیم که کلید و پریز از آن دسته لوازم روشنایی ساختمان می‌باشند.

انواع کلیدهای روشنایی :

کلیدهای روشنایی شامل تک پل، دو پل، پریزدار، فشاری و چراغ دار می‌باشند که بیشتر در بخش ساختمانی کاربرد دارند و به صورت توکار نصب می شوند، مگر این که ساختمان، سیم کشی داخلی نداشته باشد که در این صورت از مدل‌های روکار که دارای قاب هستند استفاده می‌شود.

انواع پریزها :

پریز برق معمولی: این نوع پریز در خانه‌ی همه وجود دارد و پراستفاده ترین محصول است.

پریز برق با ارت: این مدل از پریزها ایمنی بیشتری دارند اما کمی گرانتر هستند.

پریز برق یو پی اس یا پریز اضطراری: این نوع از پریزها معمولا به رنگ قرمز هستند. به سیستم برق اضطراری وصل شده و در زمان قطعی برق،کاربرد دارند. بیشترین کارایی آن‌ها در بانک‌ها و ادارات می‌باشد.

پریز تلفن: برای اتصال سوکت تلفن استفاده می‌شوند.

پریز آنتن: این مدل، جهت اتصال فیش آنتن کاربرد دارد.

پریز شبکه: سوکت کابل شبکه را به این نوع پریز متصل می‌کنند و عموما، استفاده‌ی مسکونی ندارند.

در مورد خرید لوازم روشنایی ساختمان، با توجه به اطلاعاتی که گفته شد، شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. یکی از مدل‌های پر طرفدار هوشمند، کلید و پریز سوئیچ فشاری است. کار کردن با آن بسیار راحت می‌باشد و تنها با لمس چراغ‌ها می‌توانید آن‌ها را خاموش و روشن کنید.

لوازم روشنایی ساختمان

لوازم روشنایی ساختمان

چراغ سنسوردار :

یکی از لوازم روشنایی هوشمند که در آن کلید نقشی ندارد، چراغ‌های سنسوردار است. این مدل چراغ‌ها، بر اساس حرکت بدن و گرمای محیط کار میکنند و به دلیل صرفه جویی در مصرف برق، در مکان‌های عمومی بیشترین کاربرد را دارند. با توجه به این مسأله اکثر مشتری‌ها برای خرید لوازم روشنایی ساختمان به ویژه راه پله‌ها، از این نوع چراغ‌ها استفاده می‌کنند.

چراغ دکوراتیو :

اگر شما به عنوان یک مصرف کننده در زمان خرید لوازم روشنایی ساختمان، صرفا به دنبال زیبایی بیشتر برای فضای مورد نظر خود هستید، این نوع چراغ‌ها گزینه‌ی مناسبی است که جذابیت آن فضا را نیز افزایش می‌دهد. بیشترین کاربرد این چراغ‌ها در منازل، گالری‌های نقاشی، موزه‌ها، هتل‌ها و ادارات، تالارها و سالن‌های نمایش می‌باشد.

پروژکتور یا نورافکن :

این نورافکن‌ها یک قطعه‌ی الکترونیکی دارند که وظیفه‌ی آن‌ها ایجاد یک نور یکنواخت و واضح است. از این رو، از آن‌ها برای فروشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و مراکز تجاری بیشتر استفاده می‌کنند.

LED لامپ :

این مدل لامپ بیشترین کارایی را نسبت به لامپ‌های دیگر دارد. از دلایل آن کم مصرف بودن، طول عمر و بازده انرژی چند برابر است که همین دلیل باعث می‌شود یک مصرف کننده برای خرید لوازم روشنایی ساختمان از این نوع لامپ استفاده کند.

لوازم روشنایی ساختمان

لوازم روشنایی ساختمان


چگونه موارد کاربردی و مهم در هنگام خرید لوازم روشنایی ساختمان را تشخیص دهیم؟

با توجه به این که در خرید لوازم روشنایی ساختمان، محصولات متنوعی وجود دارد، اگر در هنگام خرید، انتخاب نادرست انجام شود هم هزینه‌ی زیاد پرداخت شده و هم زیبایی محیط از بین رفته و باعث صدمه به بینایی چشم افراد می‌شود. از جمله موارد کاربردی و بسیار مهم که در این انتخاب باید به آن دقت کرد شامل زیر می‌باشد:

  • گارانتی : از مهمترین مواردی که هنگام خرید لوازم روشنایی ساختمان باید بررسی شود مسئله‌ی گارانتی است که داشتن آن باعث آسودگی خاطر خریدار میشود.
  • نوع نصب : برای مدل‌های توکار که بیشتر درون سقف‌ها قرار می‌گیرند، دانستن عمق برش بسیار مهم است ولی مدل‌های روکار، چون در تمامی قسمت‌ها نصب می‌شوند جایگزین مناسبی برای چراغ‌های آویز و لوستر بوده و نصب راحتی دارند ولی کمی جاگیر هستند.
  • شکل ظاهری : شامل مدل‌های حبابی، خطی، دایره‌ای، مربعی و مستطیلی می‌باشند که خریدار متناسب با نیازش مدل آن را انتخاب میکند.
  • رنگ نور : این مورد با توجه به سلیقه‌ی مشتری یا مصرف کننده انتخاب می‌شود و شامل رنگ‌های سفید، آفتابی و مهتابی است.
  • وات : به معنای این است که این محصول چه میزان برق مصرف میکند.

0 نظر

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر میدهد.