0
خانه لیست قیمت حساب کاربری

چگونه در خرید لوازم برقی ساختمان عمده انتخاب درست داشته باشیم؟

ما را دنبال کنید

چگونه در خرید لوازم برقی ساختمان عمده انتخاب درست داشته باشیم؟
  • ۱۴۰۰-۸-۳
  • توسط مدیریت سایت
  • 0 نظر

چگونه در خرید لوازم برقی ساختمان عمده انتخاب درست داشته باشیم؟

امروزه برای اینکه از هر وسیله ای استفاده کنیم، نیاز به برق داریم. برق و لوازم برقی استاندارد به ما این کمک را می کند تا راحت و با اطمینان از این وسایل استفاده کنیم.

در نتیجه باید با توجه به نکاتی که لازم است بدانیم، در هنگام خرید لوازم برقی ساختمان عمده یا تک، از کیفیت و استاندارد بودن این لوازم اطینان حاصل کنیم تا از حوادث جبران ناپذیر جلوگیری کنیم.

جهت انتخاب درست و مناسب در خرید لوازم برقی ساختمان عمده نیاز به اطلاعاتی داریم که به ما در درجه ی اول کمک کند تا لوازم برقی با کیفیت را شناسایی کنیم و در نهایت یک خرید مناسب و با کیفیت خواهیم داشت. در ادامه برخی از اطلاعات مفیدی که نیاز است، برای شما بازگو می‌کنیم.

لوازم برقی ساختمان به تجهیزاتی گفته می‌شود که جریان برق را به قسمت‌های مختلف ساختمان منتقل و روشنایی آن محیط را تامین می‌کند.

در انتخاب و خرید لوازم برقی ساختمان عمده یا خرید آن به صورت تک، باید دو مورد را حتما در نظر گرفت :

  • اول اینکه این لوازم باید نشان استاندارد داشته باشند
  • دوم اینکه دارای کیفیت مطلوب باشند.

امروزه ما شاهد این هستیم که تقریبا همه‌ی کارهای روزمره‌ی ما به بودن برق بستگی دارد. به همین منظور با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی، همه‌ی ما در حال تلاش برای دستیابی راحت تر به برق و لوازم برقی ساختمان هستیم. برق‌کشی و سیم‌کشی ساختمان از مهمترین و حساسترین کارهای ساختمانی است. اگر این برق‌کشی مناسب و استاندارد، طبق اصول ایمنی نباشد، می‌تواند خطرات بسیاری را در پی داشته باشد و موجب آتش سوزی یا برق گرفتگی در ساختمان شود. برای اینکه بتوانیم جلوی تمام این خطرات را بگیریم باید مناسب ترین و بهترین ابزارهای استاندارد برای سیم کشی ساختمان را تهیه کرده و از آن استفاده کنیم. در نتیجه، هنگام خرید لوازم برقی ساختمان عمده یا تک، میتوانیم انتخاب مناسب و استانداردی داشته باشیم.

خرید عمده لوازم برقی

خرید عمده لوازم برقی


در هنگام خرید لوازم برقی ساختمان عمده، چه ابزار آلاتی مهم و مورد نیاز است؟

تعدادی از این ابزارها شامل کلید، پریز، سیم، کابل، لوله برق، زانویی برق و خرطومی برق و همچنین ولت متر و چراغ قوه می باشند. این ابزارها از جمله مواردی هستند که باید به آن دقت بسیار زیادی بکنیم، زیرا در برق‌کشی ساختمان، استاندارد بودن این ابزارها بسیار مهم است و در مواقع ضروری بسیار کارایی دارند. هر چه کیفیت این ابزارآلات جهت برق‌کشی ساختمان بالاتر باشد، طول عمر آن‌ها نیز بیشتر می‌شود و باید در هنگام خرید لوازم برقی ساختمان عمده، کیفیت و مناسب بودن این ابزارها را در نظر گرفت. در ادامه به معرفی برخی از این ابزارها می‌پردازیم.

کلید و پریز :

کلیدها وسایلی هستند که وظیفه‌ی آن‌ها وصل کردن یا قطع کردن جریان الکتریکی درون سیم‌ها می‌باشد. اگر بخواهیم بین وسایل برقی ساختمانی، خانگی یا هر نوع مکانی و منبع جریان الکتریکی ارتباط برقرار کنیم، باید از پریز استفاده کنیم. در اصل برای راه اندازی لوازم برقی به پریز احتیاج داریم.

اهمیت لوله برق در برق کشی ساختمان : 

برای سهولت در انجام سیم کشی برق ساختمان، قبل از شروع کار، باید به این موضوع توجه کنیم که در هنگام خرید لوازم برقی ساختمان عمده چه نوع سیمی خریداری کنیم و از آن برای سیم‌کشی برق ساختمان استفاده کنیم. لوله برق یکی از لوازم برقی توکار و همچنین از راه‌های انجام سیم کشی برق ساختمان است. لوله برق جنس بسیار محکمی دارد و دارای ساختار بسیار مقاومی می‌باشد که در نتیجه دارای طول عمر خوبی نیز است. یکی از وظایف  لوله برق این است که سیم‌ها را داخل محفظه‌ای می‌پوشاند. این کار باعث محافظت سیم از آسیب دیدن می‌شود.

خرید عمده لوازم برقی

خرید عمده لوازم برقی

این ویژگی لوله برق، به خصوص در شرایطی که سیم‌ها در معرض پارگی، برخورد شی خارجی یا آسیب‌های مختلف قرار دارند بسیار اهمیت پیدا می‌کند. اگر این آسیب باعث پارگی سیم‌ها شود، مشکلات بزرگی مانند آتش سوزی را ایجاد می‌کند. از دیگر ویژگی های لوله برق، محافظت از سیم‌ها در برابر آب و رطوبت نیز می‌باشد که از ویژگی های به خصوص لوله برق بشمار می‌آید.

همه‌ی این ویژگی‌ها و وظایفی که در مورد لوله برق گفتیم نیازمند کیفیت مرغوب است که نکته‌ی قابل توجه آن، انتخاب لوله برق مناسب است که باید در هنگام خرید لوازم برقی ساختمان عمده رعایت کرد. نتیجه‌ی این انتخاب مناسب، یک خرید استاندارد و ایمن برای مشتری خواهد بود.

همانطور که در اول متن گفتیم، تمام کارهای روزمره‌ی ما انسان‌ها با وسایل و لوازم برقی انجام شدنی است و همین موضوع باعث شده است که امروزه برق و اجرای اصولی و ایمنی برق‌کشی اهمیت فوق العاده‌ای در انجام کارهای ساختمانی پیدا کند. در برق‌کشی ساختمان نیز مانند دیگر فعالیت‌های ساختمانی نیاز است که ابزار و لوازم استانداردی برای انجام این کارها تهیه شود. اگر این لوازم در کارهای برقی ساختمان مناسب نباشد، ممکن است که حوادث جبران ناپذیری چون آتش سوزی در ساختمان اتفاق بیفتد. در این صورت لازم و ضروری است،  در زمانی که برای خرید لوازم برقی ساختمان عمده به فروشگاهی مراجعه می‌کنید، با یک انتخاب اصولی و استاندارد از حوادث ناگوار احتمالی جلوگیری کنید.

خرید عمده لوازم برقی

خرید عمده لوازم برقی


در سیم‌ها و کابل‌ها نیز ضروری است هنگامی که به قصد خرید لوازم برقی ساختمان عمده به مراکز مورد نظر می‌روید، دقت کنید که اندازه‌ی سیم هایی که انتخاب می‌کنید باید با شدت جریان مدار یکی باشد. اگر آنها با هم مطابقت نداشته باشند ، خطر آتش سوزی بسیار افزایش می یابد.

منابع:

https://happyhiller.com/blog/different-home-wiring-types-explained

https://www.netlooleh.com/introducing-different-tools-in-home-wiring

0 نظر

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر میدهد.