خانه لیست قیمت حساب کاربری

پاک کردن انواع چسب از روی لباس

پاک کردن انواع چسب از روی لباس
  • ۱۴۰۱-۱۰-۰۸
  • توسط مدیریت سایت
  • 0 نظر

پاک کردن انواع چسب از روی لباس

با اینکه چسب بی رنگ است ندانستن نکته های کلیدی پاک کردن چسب مثل پاک کردن رنگ ها و ادویه جات می تواند خرابکاری را بیشتر کند.

آیا میتوانیم لباس ارزشمندمان را نجات بدهیم؟ آیا دوباره مثل روز اولش می شود؟ به احتمال زیاد!

اگر وسواس دارید و هنگام انجام مراحل لحظه ای دست از حرص خوردن بر نمی دارید ، بهتر است مقاله را کنار بگذارید وهمین حالا خود را نجات دهید. بدون معطلی کار را به خشکشویی کاربلد بسپارید.

اگر حوصله دارید و روحیه ی ماجراجویی شما فعال است مقاله مناسب شماست! در ادامه روش های خانگی پاک کردن چسب را بخاطر بسپارید و به دانشتان اضافه کنید. ضمنا شاید کودکان هوس ازمایش کرده باشد!

در هر خانه چسب کاربرد های زیادی دارد.  کودکان برای چسباندن تکه های کاردستی خود از چسب استفاده می کنند. وجود آن برای خدمات ارایشی در سالن های زیبایی واجب است. همچنین یکی از مصالح  می تواند باشد یا گره های زیادی را در کارهای فنی آقایان باز کند.

همانطور که چسب از دور ریخته شدن بسیاری از وسایل جلوگیری می کند ، با لحظه ای غفلت میتواند برعکس عمل کند و باعث کنار گذاشته شدن لوازم ،لباس ها و... شود.

در این مقاله کمک می کنیم بجای تحمل وسایل با ظاهر پر چسب یا دور انداختن لباس های نو فقط بخاطر ذره ای چسب به طور کامل آن را از سطح پاک کنید. کارخانه ها چسب های مختلف با کاربرد های گوناگون تولید می کنند که مواد سازنده ی هرکدام با هم فرق می کند. برای انتخاب صحیح ترین راه زدودن باید درمورد انواع چسب اطلاعات مختصر داشته باشیم.

تمیز کردن چسب صنعتی :

چسب صنعتی

چسب صنعتی با نام چسب ساختمان شناخته می شود. قدرت چسبندگی بالا پاک کردنش را دشوار می کند. اگر در حال تعمیرات از آن استفاده می کنید تا جایی که می توانید به راحتی با پوشیدن لباس کار در امان بمانید چرا به فکر راه حل باشید!

اگر حساس هستید می توانید حلال چسب را همراه خود داشته باشید. هنگامی که قطرات چسب با سطح پارچه تماس پیدا کرد ،دست پاچه نشوید. بعضی افراد تصور می کنند باید هر چه سریع تر تا چسب خیس است از روی پارچه پاکش کنند چرا که با خشک شدنش در الیاف پارچه نفوذ و مانند سنگ محکم می شود.

بهتر است دست نگه دارید چسب خشک شود‌. پارچه را روی میز پهن کنید. با دست محکم نگهش دارید تا چروک نشود. سپس با کاردک پلاستیکی چسب اضافه را با یک حرکت بردارید.

روش دوم با مزه است. به محض تماس چسب پارچه را در فریزر منجمد کنید. در مرحله دوم با فشار دادن پارچه تا انجا که می شود چسب را خورد کنید. متناسب با هر چسبی حلالش در بازار موجود است .در مرحله اخر پارچه را با حلال آغشته کنید.

تمیز کردن چسب رازی از لباس :

چسب رازی

چسب رازی رایج ترین و محبوب ترین چسب ها است که دوستدارن خودش را دارد. سیانوا کریلات یکی از عناصر این چسب است که به محض قرار گیری در برابر اکسیژن بافت نرمش محکم می شود.

برای حل سریع مسئله موادی در بازار وجود دارند که چسب رازی را در خود حل می کنند.

برای تسریع در تمیز کردن از مواد طبیعی مانند آب ،استون ، نمک ، روغن ، خمیر دندان ، الکل و آبلیمو موجود در خانه استفاده کنید.

پاک کردن چسب ناخن :

چسب ناخن

از لحاظ ترکیبات چسب ناخن نزدیک به چسب رازی است. ماده ی سیانوا کریلات در لیست عناصر به چشم می خورد. برای زدودن چسب ناخن باید شکیبا باشید. چرا که تنها راه پاک کردن استمرار داشتن است.

قبل از هر عملی لیست مواد تشکیل دهنده ی پارچه را چک کنید. در صورت مشاهده ی استات و تری استات از تینر و استون به عنوان پاک کننده استفاده نکنید چرا که به  پارچه اسیب می زنند.

معطل نکنید با خشکشویی حرفه ای تماس بگیرید.

اگر دو عنصر در پارچه بکار نرفته بودند خودتان مجاز به اعمال مراحل زیر هستید :

  • ابتدا تکه ای از پارچه را برای تست به استون امیخته کنید. اگر رنگ آن ثابت ماند با قلم مو استون را روی سطح پخش کنید.
  • بعد از چند دقیقه چسب نرم شده است. با پشت چاقو چسب را بکنید. حواستان باشد پارچه برش نخورد. اگر با نحوه شستشوی پارچه آشنا نیستید از گوگل کمک بگیرید.
  • بعد از اتمام شستشو محل چسب را چک کنید. توجه کنید  نباید از ذره ای چسب باقیمانده چشم پوشی کنید. چرا که در مراحل بعدی شستشو کار از کار میگذرد و چسب محکم تر می شود.


پاک کردن چسب حرارتی :

چسب حرارتی


خصوصیتی که پاک کردن چسب تفنگی را راحت تر می کند نفوذ نکردن در بافت پارچه است.پس باقیمانده ی آن را به روش های زیر پاک کنید :مرحله ی اول ( فریز کردن) در بین همه ی چسب ها مشترک است. اگر عجله ندارید آن را به مدت ۲۴ ساعت در فریزر بگذارید یخ بزند. در غیر اینصورت حوله ای را روی میز پهن کنید. پارچه را رویش قرار دهید. از عناصر و ترکیبات پارچه در گوگل مطمئن شوید. در صورت مجاز بودن پارچه را به استون آمیخته کنید.


تمیز کردن جای برچسب :

چسب باقیمانده از رد برچسب ظاهری نا زیبا ، پر پرز و مو روی لباس کودکان ایجاد می کند. به محض دیدن آن تا جای چسب را از بین نبرید نسبت به شستشویش اقدام نکنید.

مراحل پاک کردن چسب بجا مانده کمی طولانی است. سرکه سفید را بعد از گرم کردن روی چسب اسپری کنید تا شل شود. سپس در آب سرد بخوابانید. برای محکم کاری یکبار دیگر از لکه بر و شستشو کمک بگیرید.

تمیز کردن چسب سفید :

چسب سفید برای چسباندن کاغذ ها و مقوا ها کاربرد دارد. در بین انواع چسب تمیز کردن چسب سفید کمترین دردسر و زحمت را دارد. جالب است بدانید در فرمول آن از پروتئین استفاده شده و شما می توانید پارچه را در آب سرد فرو ببرید ، مانند دستمالی که میشویید ،چنگ بزنید. خواهید دید چسب به راحتی محو و حل می شود.

تمیز کردن چسب pvc :

چسب پی وی سی

تمیز کردن چسبpvc  در دو مرحله خلاصه می شود :

  • لباس را پهن کرده لایه ای حوله ای روی آن قرار دهید.
  • با اتوی داغ چسب را ذوب کنید.
  • گرمایی اتو باید به اندازه ای باشد که بافت پارچه دچار اسیب نشود.

0 نظر

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر میدهد.